Připojištění motocyklů

4. 5. – 24. 5. 2019 Turecko – hornatá země plná památek

Dopřejte si na začátek sezóny tři týdny v sedle svého motocyklu a vydejte se s námi do země na pomezí Evropy a Asie. Projedeme průsmyky vysokých hor, navštívíme památky dávno zaniklých civilizací, z nichž mnohé jsou zapsány na seznamu UNESCO a užijeme si krásné klikaté silnice na pobřeží Černého a Středozemního moře.

Naše cesta začne v sobotu 4. května a první tři dny budou tranzitní, abychom ušetřili čas využijeme tedy i dálnice. Hned za tureckými hranicemi zvolníme a vydáme se na jih, na poloostrov Gallipoli, kde budeme moci navštívit památky připomínající bitvu mezi britskými výsadkovými jednotkami a jednotkami Osmanské říše z počátku I. světové války.

Další den se trajektem přeplavíme přes průliv Dardanely, který odděluje Evropu a Asii a budeme pokračovat jihovýchodním směrem do města Bergama v jehož těsné blízkosti leží antické město Pergamon s amfiteátrem s kapacitou 10.000 míst a nejstrmějšími sedadly mezi všemi známými antickými divadly. Po přenocování v blízkém kempu budeme pokračovat přes přírodní travertinové bazény Pamukkale a krásné hory k středomořskému pobřeží do oblasti Antalya. V tu dobu budeme mít za sebou již týden v sedle motorek, takže nám den volna u Středozemního moře udělá dobře.

Devátý den ráno vyrazíme z hotelu opět do hor, ale stočíme se na severovýchod a přes centrální část Turecka budeme směřovat k Černému moři. Cestou přes vnitrozemí navštívíme Göreme, jehož Národní park je od roku 1985 zapsán na seznamu UNESCO a je vyhlášen skalními útvary nazývanými „pohádkové komíny“.

V oblasti Kappadokie samozřejmě nemůžeme minout podzemní město Derinkuyu, které je se svými minimálně 18 podzemními patry jedním z největších pozemních měst na světě a důvod jeho vybudování je dodnes zahalen rouškou tajemství. Po čtyřech dnech dorazíme k Černému moři, které je od vnitrozemí odděleno pohořím Karadeniz a abychom si tyto hory pořádně užili, v průběhu následujících tří dní třikrát přejedeme jejich hřeben, přes který vedou průsmyky s nadmořskou výškou hodně přes 2.000 m.

 

Na černomořském pobřeží nás bude čekat bod obratu a druhý volný den. Cestou na západ si ještě užijeme nádhernou zatáčkovitou pobřežní silnici č. 010 mezi městy Sinop a Amasra a přes nejsevernější ze tří mostů přes Bospor se vrátíme zpět do Evropy. Od Tureckých hranic už to budeme mít jen tři dny cesty tak, abychom se v pátek 24. května po třech týdnech a více jak 8 tisících kilometrech vrátili domu.

 

Pokud máte čas a chuť objevovat krásy pestrého Turecka, navštívit památky dávno zaniklých civilizací, užit si hory i pobřežní silnice a třeba i ochutnat blízkovýchodní kuchyni, vydejte se s námi na tuto 21 denní motodovolenou. Spaní je kombinace hotelů a kempů, takže je nutné si s sebou vzít stan, spacák, karimatku a případně další věci na kempování.

 

Cena 21 denní výpravy je 31.180,- Kč a obsahuje ubytování (polovinu nocí spíme v hotelech a polovinu v kempech), cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel CK Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do různých zemí světa bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry