Připojištění motocyklů

26. 1. – 24. 2. 2019 Jižní Amerika – Chile, Argentina a Bolívie

Atacama – nejsušší poušť na Zemi! Andy – velehory, které se táhnou po celé délce Jižní Ameriky! Salar de Uyuni – největší solná pláň na naší planetě! Máte chuť poznat tyto oblasti na vlastím motocyklu? Pokud ano, vydejte se s námi za dobrodružstvím na druhý konec světa…

Výprava, na které nám bude průvodcem Vojta Lavický, kterého možná znáte z projektu „JedemKolem“, nás zavede do pouště Atacama a projedeme celkem tři státy – Chile, Argentinu a Bolívii. Od pobřeží Pacifiku se vydáme vstříc Andským velikánům, projedeme měsíční krajinou kolem opuštěných hornických měst, kde téměř nic nežije, přejedeme největší solnou pláň světa a okusíme úžasnou atmosféru Jižní Ameriky. Můžeme Vám slíbit zážitky, na které do konce života nezapomenete.

Celá naše výprava začne ve městě Valparaiso v Chile, kam připlují naše stroje a kde si je také vyzvedneme. Po příletu se aklimatizujeme a prohlédneme si město. Poté vyrazíme k prvnímu významnému bodu naší cesty a to průsmyku Paso Agua Negra, kde přijde první zkouška našich offroadových dovedností a první přivykání na nadmořskou výšku.

V Argentině se po krásných silnicích přesuneme do Národního parku Talampaya. Odtud pojedeme na sever po legendární silnici 40. Cestou navštívíme první Incké památky a termální prameny. Zanedlouho ovšem odbočíme z hlavní cesty do hor. Čeká nás nádherný přejezd opuštěnými horami. Nebude to procházka růžovou zahradou, odměnou ale budou neskutečné, až surrealistické scenérie, volně pobíhající stáda lam a noční obloha, kterou jinde neuvidíte.

Posledními zastávkami v Argentině budou Salta a Humahuaca. V Saltě nás čeká prohlídka města a odpočinkový den. Ochutnáme vynikající červené víno, pravé argentinské steaky a ti odvážnější mohou zkusit maso z lamy.

První bolivijské město nás uvítá typickou atmosférou. Krásnou zatáčkovitou trasou se dostaneme až do Uyuni, kde nás čeká slavný hřbitov vlaků, ale především největší solná pláň světa – Salar de Uyuni. Podle stavu vody na salaru se na něj buď vydáme na svých strojích, nebo pronajatým autem.

V dalších dnech projedeme asi jednu z nejhezčích a nejdrsnějších oblastí Bolívie, tzv. cestu lagun národním parkem Eduardo Avaroa. Tento národní park je domovem mnoha atrakcí, včetně plameňáků, lam, kamenného stromu nebo lagun Colorada a Verde. Třešničkou na dortu bude překonání hranice do Chile ve výšce nad 5.000 m. n. m.

V Chile nás čeká další odpočinkový den ve městě San Pedro de Atacama a výlet nalehko ke gejzírům El Tatio. Zde už otáčíme k domovu a čeká nás zrychlený přesun zpět do Valparaisa. Po cestě si ovšem nenecháme ujít stanování u Mano del Desierto, ruky v poušti, symbolu Atacamy.

Program na poslední dny se může lišit podle toho, jak budeme předchozí dny rychlí nebo pomalí.

Pokud vás láká zažít s námi toto dobrodružství, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 30 dní dlouhé výpravy je 54.200,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokument z výpravy) a služby průvodce. V ceně není strava, palivo do motorek, případně vstupy do muzeí atd, dále přeprava motorky do Jižní Ameriky a zpět, tu pro nás zajišťuje smluvní partner a cena přepravy jednoho motocyklu je 45.000,- Kč, v ceně také není letenka, kde se ceny liší v závislosti na čase do odletu, aktuálně stojí obousměrná letenka cca 30.000,- Kč.

Vzhledem k přepravě motorek námořním kontejnerem, je možné se přihlásit nejpozději 5. 11. 2018!

Těšíme se na společné kilometry