Připojištění motocyklů

15. 6. – 1. 7. 2019 Petrohrad, Murmansk a půlnoční slunce za polárním kruhem

V roce 2019 se opět vydáme na sever Ruska, abychom v době letního slunovratu mohli sledovat půlnoční slunce nad Severním ledovým oceáněm. Samozřejmě nevynecháme návštěvu Petrohradu, kde strávíme celý den, ale také zajedeme ke Kolskému superhlubokému vrtu, který je s hloubkou 12.261 m nejhlubším vrtem na Zemi a někdy je nazýván Dírou do pekla.

Tato výprava bude kombinací spaní v hotelech, kempech, ale i v divoké severské přírodě, kde si užijeme i dlouhé letní dny ve kterých nad polárním kruhem slunce nezapadne celých 24 hodin. Dojedeme až k pobřeží Barentsova moře, které je okrajovým mořem Severního ledového oceánu, navštívíme zapomenutou vesnici Teriberka a bude-li nám počasí přát, vydáme se i na nejsevernější výběžek pevninské části Ruska, na poloostrov Rybačij.

Celá výprava začne v sobotu 8. června, přes Polsko, Litvu a Lotyšsko se během 4 dnů dojedeme do Petrohradu, kde se ubytujeme v hotelu a celý 5. den budeme mít volno na prohlídku města, které bylo až do roku 1917 hlavním městem Ruska. V tomto městě, které je někdy přezdíváno jako Benátky severu, je mnoho památek, prohlédneme si např. druhou největší katedrálu na světě, Isakijevský chrám, zapsaný na seznamu UNESCO, jehož kupole sahá až do výšky 100 m a je pokryta 100 kg ryzího zlata. Rozhodně nevynecháme, Petropavlovskou pevnost, která byla první stavbou v Petrohradu a dojdeme se podívat i na Zimní palác, v němž Kateřina Veliká založila roku 1764 galerii Ermitáž, byť na její návštěvu nebude dostatek času. Samozřejmě nezapomeneme na křižník Aurora, který prošel v minulých letech rozsáhlou rekonstrukcí.

Šestý den opět sedneme na motorky a vyrazíme na sever, bude nás čekat téměř 1.500 km nádhernou severskou krajinou, ve které budeme i nocovat. Osmý den dorazíme do Murmansku, ale ještě než se dojedeme ubytovat do hotelu, uděláme si výlet do vesnice Teriberka, jež leží na břehu Barentsova moře a vypadá jako by se tam zastavil čas. Devátý den bude opět volný a prohlédneme si Murmansk, jehož asi nejznámější památkou je muzeum vzniklé z první hladinové lodi na jaderný pohon ledoborce Lenin nebo památník obráncům polárních oblastí a samozřejmě blízkost základy Severomořské flotily ve města Severmorsk a základny atomových ponorek v Poljarném, které jsou však stále uzavřenými městy a jako cizinci tam máme vstup zakázán.

Desátý den vyrazíme ráno z Murmansku západním směrem a bude-li nám počasí přát, případně se z poloostrova Rybačij opět nestane pohraniční oblast, užijeme si šotolinovou cestu až na nejsevernější výběžek evropské části Ruska a krásné výhledy na Severní ledový oceán. Jedenáctou noc přespíme v hotelu ve městě Nikel abychom se další den vrátili obloukem k Murmansku a vydali se zpět jižním směrem.

Zpáteční cesta nás povede až za Petrozavodsk sice po stejné silnici, protože jiná tam ani není, ale krásná severská krajina nám to jistě vynahradí. Ladožské jezero však už budeme objíždět ze západu a budeme mířit do Estonska. V Estonsku přespíme v kempu u Baltského moře a pak už nás budou čekat jen tři tranzitní dny přes Lotyšsko, Litvy a Polsko domu.

Cena této 17 dní dlouhé výpravy je 25.800,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokument z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není vízum do Ruské federace, které Vám samozřejmě rádi zařídíme jak vízum.


Pokud máte zájem se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.


Počet účastníků je od 4 do 9 motorek. Tuto Adventure Moto výpravu povede Jindřich Belšan, který má s cestováním na motocyklu po Rusku bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry