Připojištění motocyklů

1. 5. – 12. 5. 2019 Jarní Sicílie

Přátelé, motorkáři,

první jarní Adventure Moto výpravu sezóny 2019 jsme pro vás připravili hned na začátek května a jelikož budeme spát všechny noci v hotelech, můžete vyrazit na lehko, bez stanů a spacáků. A kam jinam vyrazit v květnu za pěkným počasím než na jih… na největší středomořský ostrov s rozlohou téměř 26 tis km², jehož jižní pobřeží leží jižněji než severní pobřeží afrického Tunisu.

Z Prahy vyrazíme po vlastní ose přes Rakousko do italského přístavu Janov, v polovině cesty, tedy v průsmyku Brenner přespíme  První dva dny budou vyhrazeny přesunu na trajekt, cesta lodí nám zabere 20 hodin a třetí den večer již budeme nocovat poblíž Palerma, v bungalovech v Campofelice di Roccella.

Dalších 7 dní budeme jezdit nejenom po pobřeží, ale i vnitrozemím ostrova. Mimo hlavní město Palermo, navštívíme Corleone, městečko proslavené románem Maria Puzza, knihou Kmotr. Samozřejmě se zajedeme podívat pod nejvyšší vrchol ostrova, k sopce Etna, která se vypíná až do výšky 3.350 m n. m. Na ostrově se také nachází mnoho historických památek, například staré antické město Agrigento, založené již roku 581 př. n. l.

A říká vám něco Targa Florio? A Eliška Junková? Targa Florio je automobilový závod, který se jezdí v sicilském pohoří Madonie již od roku 1906. Jedná se o mimořádně náročný závod, který se jezdí v po úzkých horských cestách. Na trati je více než osm set ostrých zatáček a Eliška Junková zde s vozem Bugatti skončila v roce 1928 na pátém místě celkově a první mezi amatéry. Můžete se tedy těšit, že pomyslně poměříme síly s Eliškou a projedeme si tento okruh.

Cena 12 denní výpravy je 22.270,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není trajekt Janov – Palermo – Janov, aktuální cena zpátečního lodního lístku je cca 180 EUR, v případě zájmu Vám jízdenky rádi zajistíme.

Máte-li chuť začít motorkářskou sezónu o něco dříve, budeme rádi, když se k nám přidáte.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 4 do 9 motorek, tuto Adventure Moto výpravu povede náš průvodce Zdeněk Šubrt, který má s cestováním na motocyklu do různých zemí světa bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry