Připojištění motocyklů

9. 6. – 19. 6. 2018 Za dobrodružstvím západního Balkánu – Bosna a Albánie

Třetí Adventure Moto výprava roku 2018 nás zavede nejenom do Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska, ale i do Černé hory a Albánie. I s tuto výpravou pojedou dva průvodci, takže si každý bude moci vybrat jestli bude chtít jet variantu pouze po asfaltu nebo si některé dny zpestří šotolinovými vložkami. Opět se můžete těšit na hezké počasí začínajícího léta, skvělou balkánskou kuchyni, užijeme si zatáček na nedávno vyasfaltované albánské silnici SH20, kdo bude mít chuť vydá se s jedním z průvodců na náročnou cestu SH21 přes Theth, ale užijeme si i krásné šotolinové cesty v Bosně.

V sobotu 9. 6. vyrazíme jihovýchodním směrem do Rakouska a jelikož to bude tranzitní den, využijeme i dálnice. Následující den již přejedeme do Slovinska, kterým jen projedeme do Chorvatska, kde už nás bude čekat první zajímavost. Těsně u hranic s Bosnou a Hercegovinou se nachází bývalé vojenské letiště, jehož hangáry byly vyhloubeny v horském masivu, letiště bylo v roce 1992 zničeno stahující se jugoslávskou lidovou armádou a tak si dnes můžeme prohlédnout vstupní portály do podzemních tunelů a projet se po kdysi přísně střežené startovací dráze.

V Bosně a Hercegovině se budeme pohybovat v její jižní části a budou a pro nás čekat první krásné šotolinové úseky. U Mostaru přespíme v kempu blízko jednoho z nejsilnějších pramenů v Evropě, který chrlí každou minutu 43.000 litrů vody. Černá Hora pro nás bude v tomto směru pouze tranzitní a její krásy si vychutnáme na zpáteční cestě. Do Albánie vjedeme v blízkosti Skadarského jezera a hned první noc strávíme v kempu v horách, následující den bude nejnáročnější z celé výpravy, projedeme cestu SH21 přes Theth na které nás bude čekat 80 km mimo asfalt, odměnou nám budou nádherné výhledy do horských údolí a pak odpočinek v kempu pod jezerem Koman.

Následující den se i s motorkami přeplavíme na druhý konec jezera a obloukem se dostaneme do kempu u Skadarského jezera, kde se druhý den vlastně již začneme vracet domu. V Albánii ještě projedeme krásnou, nově vyasfaltovanou, horskou silnici SH20, která, i přes to, že již není šotolinová, neztratila nic ze svého kouzla. Cílem dne bude srdce černohorského Národního parku Durmitor, Trsa, kde je malý, ale o to útulnější kemp.

Z Trsy nás bude čekat prudké klesání k řece Pivě a přejezd do Bosny a Hercegoviny. Tentokrát budeme projíždět zhruba středem této balkánské země, ale i zde si užijeme šotolinové cesty, jaké nenajdete nikde jinde, než na Balkánu. Nemůžeme samozřejmě vynechat zimní středisko Bjelašnica, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry a ze kterého jsou dnes ruiny poznamenané nejenom zubem času, ale i válečnými událostmi, jež se tímto krajem prohnaly v devadesátých letech minulého století. Od válečných hrůz, symbolizovaných zničeným hotelem Igman, si odpočineme na nádherné šotolinové cestě vedoucí přes hřeben horského masivu Bjelašnica.

Poslední balkánská noc bude v kempu u Jajce a pak už opustíme Balkán a s jedním přespáním v Maďarsku se po jedenácti dnech v úterý 19. 6. odpoledne vrátíme domů.

 

Celkově na této výpravě najedeme během 11 dní cca 3.000 km, takže průměrné denní nájezdy budou velmi příjemné. Jelikož budeme všechny noci spát v kempech, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

 

Cena 11 denní výpravy je 16.350,- Kč a obsahuje ubytování v kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

 

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

 

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím