Připojištění motocyklů

9. – 22. 6. 2018 Španělsko – Pyreneje, Aragón a Katalánsko

Vydejte se s námi v době před hlavní prázdninovou sezónou do jedné z nejkrásnějších oblastí Evropy, do severovýchodní části Španělska. Na motorkách si užijeme vysokohorské silnice v Pyrenejích a v samotném Španělsku pak budou dny, kdy si každý bude moci zvolit, díky tomu, že pojedou dva průvodci, jestli si chce den užít na silnici nebo šotolině. Cílovou oblastí této výpravy je Aragón, jedno ze 17 autonomních společenství Španělska.

Průjezd Německem a Francií bude čistě tranzitní a budeme využívat dálniční síť, přesto se podíváme na pár zajímavostí, jako třeba městečko Oradour-sur-Glane, které bylo za II. světové války vypáleno německými okupanty a dnes jsou jeho trosky zakonzervovány jako památník válečných hrůz.

První oblastí, kde se trochu zdržíme, budou Pyreneje, vysokohorské pohoří oddělující Španělsko od Francie. Pyreneje jsou proslavené i díky cyklistickému závodu Tour de France a byla by tedy škoda neprojet si známý průsmyk Col du Tourmalet s vrcholem v nadmořské výšce 2.115 m.

Oblast Aragón je v červnu pro dovolenou na motorce jako dělaná, nabízí jak krásné, do oranžova zbarvené hory, tak nížinu okolo řeky Ebro. A právě v této části máme připraveny dvě varianty cest, každý si tedy bude moci, podle momentální chuti, zvolit, jestli se vydá s Petrem po šotolinách nebo se Zdeňkem po silnici.

V druhé polovině cesty nás bude čekat volný den, na ten se přesuneme k moři abychom dali odpočinout jak sami sobě, tak i strojům. Po dni volna se pomalu začneme vracet, ale nepojedeme přímou cestou domu, ale jihem Francie přejedeme do Itálie, abychom si na závěr dovolené ještě užili horské silnice Dolomit. Poslední den už bude jen rychlý průjezd Rakouskem a Německem tak, abychom byly po dvou týdnech opět doma.

Celkově na této výpravě najedeme během 14 dní něco přes 5.000 km. Jelikož budeme všechny noci spát v kempech, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

Cena 14 denní výpravy je 21.320,- Kč a obsahuje ubytování v kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím