Připojištění motocyklů

8. 9. – 5. 10. 2018 Výprava k Bráně do pekla – Uzbekistán, Turkmenistán, Írán, …

Nejdelší Adventure Moto výprava roku 2018 povede kolem Kaspického moře, během 4 týdnů navštívíme 11 zemí, do čtyř z nich budeme potřebovat víza a do jedné i karnet, v poušti Karakum přenocujeme u Brány do pekla a v severním Íránu projedeme horami s nejvyšší horou celého Blízkého východu, která se tyčí do nadmořské výšky přes 5.000 metrů, dobrodružství nás tedy bude provázet po celou dobu.

Naše cesta začne v sobotu 8. září, kdy vyrazíme z Prahy s tím, že se postupně budeme potkávat, až se nakonec všichni sejdeme na Slovensku v kempu u Levoče. Následující dny již pojedeme společně, ze Slovenska vjedeme na Ukrajinu a severovýchodním směrem, okolo Kyjeva, se dostaneme do Ruska, až na hranice s Kazachstánem to bude tranzit a první volný den budeme mít na hranici Evropy a Asie v západokazachstánském městě Oral, dříve Uralsk.

Po jednodenním odpočinku vyrazíme podél řeky Ural na jih, čímž začne to pravé dobrodružství, hned první noc budeme nocovat přímo ve stepi u polovyschlého slaného jezera, další den přejedeme k hranicím s Uzbekistánem a následující den je překročíme. V Uzbekistánu nemůžeme vynechat vraky lodí, roztroušené ve stepi, které jsou dnes již vzpomínkou na kdysi čtvrté největší jezero na světě.

Z Uzbekistánu přejedeme do Turkmenistánu a bude nás čekat zhruba 600 km dlouhý přejezd pouště Karakum, v jejímž středu je kráter, v němž již více než čtyřicet let hoří zemní plyn a který se se pro svůj vzhled nazývá Brána do pekla. Na tomto místě v poušti strávíme jednu noc s neopakovatelným výhledem na ohněm ozářenou poušť. A pouští budeme pokračovat dál, až se přes hlavní město Ašchabát dostaneme na hranice s Íránem.

Hranice Íránu s Turkmenistánem je v oblasti, kterou budeme projíždět, tvořena horami s vrcholky převyšujícími nadmořskou výšku 2.000 metrů. A hory nás budou provázet prakticky celou cestu Íránem. Hlavní město Teherán objedeme ze severu, kde se nachází i Damávand, nejvyšší hora Íránu, která je se svojí nadmořskou výškou 5.610 metrů zároveň i nejvyšší horou Blízkého východu.

Z Íránu přejedeme do Turecka, jehož severem se už budeme blížit zpět do Evropy, cestou nás bude čekat třetí volný den, který bude každý moci využít buď na vyjížďku do hor nebo servis motorky, případně si jen prostě odpočinout. Po opuštění Turecka nás už bude čekat jen rychlý průjezd Bulharskem, Srbskem, Maďarskem, abychom se po 28 dnech ocitli opět doma v České republice.

Pokud máte chuť zažít opravdové dobrodružství na motorkách, kde nebude chybět spaní ve stanech uprostřed stepi a pouště přímo u ohnivého kráteru, průjezd vysokými horami severního Íránu, ale také poznávání jiných kultur, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 28 dní dlouhé výpravy je 43.150,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokument z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně nejsou víza do Ruské federace, Uzbekistánu, Turkmenistánu a Íránu a karnet, ale vše za vás rádi zařídíme.

Těšíme se na společné kilometry