Připojištění motocyklů

5. 7. – 15. 7. 2018 Šotoliny jihovýchodního Balkánu – Rumunsko a Bulharsko

Čtvrtá Adventure Moto výprava roku 2018 nás zavede na jihovýchod Evropy, konkrétně se můžete těšit, že projedeme Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Řecko, Makedonii a Srbsko. Na jihovýchodě Evropy nás budou čekat příjemné letní teploty a Egejské moře, ve kterém se vykoupeme, bude krásné prohřáté. A jak už je z názvu patrné, můžete se těšit i na šotoliny, těch bude téměř 300 km!

A na co nás tedy čeká? Využijeme dva státní svátky a ve čtvrtek ráno vyrazíme jihovýchodním směrem do Maďarska, první den bude tradičně tranzitní a proto využijeme i dálnice. Po první noci v maďarském kempu budeme pokračovat do Rumunska, kde nás hned třetí den bude čekat krásný šotolinový úsek, projedeme si část známé silnice 67C Transaplina abychom se na ni další den vrátili a to opět přes téměř 40 km dlouhou šotolinovou cestu. Ještě ten den si projedeme zbytek Transapliny a cestou do kempu bude dalších více jak 30 km šotoliny.

Pátý den přejedeme do Bulharska, zajedeme se podívat na Bělogradčickou pevnost a cesta do kempu opět povede přes šotolinové pasáže. Následující den nás bude zajedeme do jedné z nejkrásnějších oblastí Rumunska, do Rilského pohoří kde vyjedeme po 15 km dlouhé šotolinové cestě k jezeru, abychom se po stejné cestě vrátili na silnici vedoucí k Rilskému klášteru, založenému v 10. století a zapsaném na seznamu UNESCO. A opět nás cestou do kempu bude čekat téměř 30 km šotolin.

Sedmý den bude nejkratší, z celkových 200 km bude téměř 50 km po šotolinách, ale i tak budeme odpoledne pohodlně v řeckém kempu u Egejského moře. Řecký kemp bude i naším bodem obratu, přes Makedonii a Srbsko, kde se nebudeme moc zdržovat, se vrátíme do Rumunska a páteční večer strávíme v české vesnici Gerník v Banátu, kam opět dorazíme opět po šotolině. V sobotu ještě přespíme v Maďarsku a v neděli odpoledne už budeme všichni doma.

Jelikož budeme všechny noci spát v kempech, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

 

Cena 11 denní výpravy je 16.830,- Kč a obsahuje ubytování v kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

 

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

 

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím