Připojištění motocyklů

3. 5. – 13. 5. 2018 Jarní Sardinie

Na začátek sezón jsme připravili výpravu na druhý největší středomořský ostrov s krásnými plážemi a divokým vnitrozemím, na Sardinii. Z celkového počtu 11 dní, které budeme na cestě, strávíme na ostrově celý týden, tedy 7 dní a budeme tak mít dost času navštívit nejzajímavější místa a ochutnat místní kuchyni. První dva dny výpravy budou vyhrazeny přesunu z Prahy do Livorna, odkud odplouvá trajekt, a poslední dva dny budou opět tranzitní, tedy pouze přesun z Livorna do České republiky.

Tato Adventure Moto výprava začne ve čtvrtek 3. května odjezdem z Prahy, případně srazem někde po cestě, první noc máme zajištěnu v hotelu přímo na Brennerském průsmyku a v pátek večer dorazíme do Livorna, odkud odplouvá trajekt na Sardinii. A od sobotního rána nás bude čekat krásné moře a divoká příroda ve vnitrozemí, mimo jíné navštívíme téměř 4.000 let staré kamenné stavby nuragy, které se nenacházejí nikde jinde na zeměkouli a samozřejmě ochutnáme místní kuchyni.

Na ostrově budeme spát v kempech ve vlastních stanech, případně bude možné si na místě připlatit za ubytování v chatce, samozřejmě bude-li volná, ale místní kempy jsou vždy na velmi dobré úrovni a hlavně počasí s květnovými teplotami okolo 22o C je přímo ideální pro stanování.

Mezi nejznámější památky patří již zmiňované nuragy, kamenné stavby ve tvaru komolého kužele, o jejichž významu není do dnes stále zcela jasno, a mezi největší a nejzachovalejší oblast patří Su Nuraxi, kam se také zajedeme podívat. Rovněž posvátné nádrže a svatyně jsou stále obestřeny tajemstvím. Nemůžeme samozřejmě vynechat Roccia dell´Orso, skalní útvar erozí vytvarovaný do podoby mohutného zvířete.

 

Cena této 11 dení dlouhé Adventure Moto výpravy je 17.400,- Kč a obsahuje 2x ubytování v hotelu na Brenneru a ubytování v kempech na Sardinii, cestovní pojištění, pojištění proti úpadku CK, služby průvodce, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník po návratu dostane sestříhaný videodokument fotkami) a základní balíček AdventureMenu. V ceně výpravy nejsou trajekty, rádi Vám však lodní lístky zajistíme (obousměrný trajekt aktuálně stojí cca 92 EUR).

Těšíme se na vás