Připojištění motocyklů

25. 5. – 4. 6. 2017 Za dobrodružstvím na Balkán

Druhá Adventure Moto výprava roku 2017 nás zavede nejenom do Bosny a Hercegoviny, Slovinska, Chorvatska, ale i do Černé hory a Albánie. Tentokrát se na Balkán vydáme již na přelomu května a června, abychom se vyhnuli vysokým teplotám a užili si příjemné středomořské podnebí.

Během 11 dní projedeme 7 zemí, zajezdíme si v horách a navštívíme mnoho zajímavých míst, např. bývalou leteckou základnu na hranicích Chorvatska a Bosny, národní park Durmitor, projedeme se trajektem po albánském jezeře Koman a samozřejmě ochutnáme nespočet místních vynikajících jídel. Mimo jiné je na Balkánu zajímavé, že je vlastně malým Orientem Evropy a to včetně kulturních památek nebo již zmiňované kuchyně.

Ve čtvrtek 25. 5. vyrazíme z Prahy po vlastní ose jihovýchodním směrem a pokud to bude pro někoho výhodnější, sejdeme se klidně i cestou. Pátek pro nás bude tranzitním dnem, využijeme tedy rychlé mezinárodní silnice k přesunu do Rakouska, ale tentokrát si projedeme i část rakouských Alp. Z Rakouska se přes Slovinsko dostaneme do Chorvatska první zajímavostí bude návštěva bývalé jugoslávské vojenské letecké základny, která byla celá vybudována, samozřejmě  s výjimkou startovacích drah, v podzemí. Pak už vjedeme do Bosny a Hercegoviny, kde se už budeme spíše vyhýbat hlavním tahům a naopak si užívat menší silnice a šotolinové cesty.

Pro cestu jihovýchodním směrem zvolíme jižní část Bosny a Hercegoviny, zajedeme se podívat na známé Kravické vodopády nebo k jednomu z nejsilnějších pramenů Evropy, který každou minuty chrlí 43.000 litrů vody, v jehož blízkosti přespíme v kempu. V Černé Hoře se přiblížíme až k břehům Jadranu, projedeme národním parkem a to už bude jen kousek do Albánie, kde se budeme pohybovat v severní třetině země, projedeme nádhernou offroadovou cestu přes pohoří Prokletije, podíváme se ale i na jiné cesty. V plánu je i plavba po známém jezeře Koman s přenocováním přímo na trajektu.

Z Albánie zpět se vydáme známou silnicí SH 20, které je stále ještě na více než 30 km šotolinová, a vjedeme zpět do Černé Hory. V Černé Hoře se vyhneme hlavním tahům a přes hory po malých silničkách dojedeme Durmitoru, v jehož srdci přenocujeme ve vyzkoušeném kempu. Cestou zpět přes Bosnu a Hercegovinu, si opět vychutnáme mnoho kilometrů po krásných šotolinových cestách, které jsou jako dělané na velká cestovní endura.

Předposlední den výpravy se ještě v Bosně a Hercegovině zastavíme v areálu zimního střediska, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry a ze kterého jsou dnes ruiny poznamenané nejenom zubem času, ale i válečnými událostmi, které se tímto krajem prohnaly v devadesátých letech minulého století.

Od hranic Bosny s Chorvatskem už nás bude čekat pouze tranzit domu s přespáním v termálním kempu v Maďarsku.

Celkově na této výpravě najedeme během 11 dní cca 3.000 km, takže průměrné denní nájezdy budou velmi příjemné. Jelikož budeme všechny noci spát v kempech, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

Cena 11 denní výpravy je 16.350,- Kč a obsahuje ubytování v kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím