Připojištění motocyklů

15. 9. – 30. 9. 2017 Přes Pyreneje do Portugalska

Poslední letošní Adventure Moto výprava nás zavede až na nejzápadnější výběžek Evropy, do Portugalska, na Capo da Roca, ale také do španělských hor Sierra Nevada a vyzkoušíme si část pyrenejské etapy Tour de France, samozřejmě na motorkách… Všechny noci budeme spát buď v hotelech ve dvoulůžkových pokojí, nebo v bungalovech v kempech případně máme pronajatý celý letní dům. Není tedy nutné s sebou brát stany a karimatky, ale do bungalovů doporučujeme lehký spacák.

A co nás tedy v průběhu 15 dní bude čekat? Můžete se těšit na prohlídku pevnosti Schoenenbourg, která byla součástí Maginotovy linie, dnes je z ní muzeum a poskytuje obrázek uvažování francouzských vojenských špiček a politiků meziválečného období. Obrovská podzemní pevnost byla koncipována pro dlouhodobý pobyt 630 vojáků a měl čistě obranný účel.

Ve Francii nás budou čekat ještě dva památníky temného období první poloviny 20. století, jedním z nich bude vesnice Oradour-sur-Glane, které je do dnes uchována v takovém stavu, v jakém ji němci nechali poté, co v roce 1944 povraždili veškeré místní obyvatelstvo. Další bude ponorkový bunkr ve francouzském přístavním městě Bordeaux, který sloužil jako domovská základna německé 12. ponorkové flotily až do 24. srpna 1944 a dva dny po té již bylo celé město osvobozeno spojenci.

Velmi zajímavý den nás bude čekat v Pyrenejích, vyjedeme si až do slavného průsmyku Col du Tourmalet, přes který každoročně vede horská etapa cyklistického závodu Tour de France, kdo bude mít chuť, bude se moci ještě vydat po šotolinové cestě na Pic du Midi s vrcholem v nadmořské výšce 2.877 m.

V Portugalsku se pojedeme podívat na západ slunce na Farol do Cabo Carvoeiro s krásným majákem na útesu nad Atlantikem, la další den se dostaneme ještě západněji, až na souřadnice N 38°46.836′ W 9°29.864′, tedy na Cabo da Roca, nejzápadnější výběžek pevninské Evropy, který byl v minulosti, tak jako třeba Land´s End ve Velké Británii, považován za konec světa. Od této chvíle se už budeme vracet, ale v Lisabonu ještě nemůžeme zapomenout na Památník objevitelů. 

Na jihu Španělska se rozkládá známé pohoří Sierra Nevada, my se přes něj vydáme po krásné šotolinové cestě, ale kdo by si netroufal, může se vydat druhým údolím po kvalitní asfaltové silnici. Ve Španělsku také projedeme národním parkem Sierras de Cazorla a samozřejmě se cestou do Francie zastavíme v jednom z nejmenších států Evropy, v Andoře. Ve Francii se cestou zpět ještě zastavíme u nejvyššího evropského mostu, který se klene nad údolím řeky Tarn u města Millau.

Cena 16 denní výpravy je 29.500,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech ve dvoulůžkových pokojích nebo ve dvoulůžkových pokojích v bungalovech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku CK, mapové podklady, pořízení foto a videodokumentace z výpravy (každý účastník dostane sestříhaný dokumentem z výpravy), základní balíček Adventuremenu a služby průvodce.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím