Připojištění motocyklů

30. 9. – 9. 10. Podzimní Itálie – Ferrari, Lamborghini, toskánská vína a Valentino Rossi

Na konec sezóny jsme pro vás připravili odpočinkovou výpravu do jednoho z nejkrásnějších regionů Itálie, do kraje výborného vína a jídla, do Toskánska. Cestou se však zastavíme i v Maranellu, v muzeu Ferrari a navíc zajedeme i ke konkurenci, do Lamborghini. Všechny noci budeme spát v pěkných hotelech, navíc máme domluveny dvě návštěvy vinařství ve světoznámé oblasti Chianti, tam budeme mít připravenu ochutnávku vín a jiných místních specialit. Jelikož se víno s motorkou neslučuje, zajistili jsme po ochutnávce rovnou i přespání v moderně upravených, ale středověkých penzionech. A co víc, máte chuť se projet po silnicích, kde začínal Valentino Rossi? Pak se přihlaste na tuto výpravu.

Pro přesun do Itálie využijeme dálnici přes Mnichov a Brenner. V Itálii pod Alpami zvolníme a bude nás čekat odpočinkové ježdění. První zajímavostí bude návštěva Maranella, rodiště sportovních vozů Ferrari, zde se zajdeme podívat do jejich nádherného muzea a pokud by měl někdo zájem, může se ve Ferrari i projet… Podívejte se na stránky muzea ZDE.

Ale zajedeme se podívat i ke konkurenci, do Lamborghini! Podobně jako Ferrari, i Laborghini je synonymem pro sportovní vozy a snem nejednoho kluka. ZDE se můžete podívat na stránky jejich muzea. A další dny budou skutečně odpočinkové, Toskánsko je vyhlášený vinařský kraj, zvláště pak oblast Chianti je známa svými červenými víny.

Těšit se můžete například na městečko ze 6. století Radda in Chianti, nebo San Gimignano zapsané na seznamu UNESCO, hotel máme zajištěný i v Sieně, o které se traduje, že je odvěkým rivalem Forencie a na seznam UNESCO se dostala dívky své zachovalé středověké architektuře, večer se tedy budeme moci vydat do historického města na sklenku dobrého vína.

Uděláme si také výlet na východní pobřeží Itálie, do San Marina, samostatného státu na vrcholu kopce, na náměstí si dáme kávu a pojedeme dál. Mimo jiné, věděli jste, že v Urbinu, což je 40 km od San Marina, se 16. února 1979 narodil fenomenální motocyklový závodník Valentino Rossi? Budeme tak jezdit po stejných cestách, kde se tento devítinásobný mistr světa, s přezdívkou „Doktor“, učil svému řemeslu…

Celkově najedeme pouze 3,3 tis km, z toho tranzit bude 2 tis km, po Itálii si tedy budeme moci vychutnávat odpočinkovou jízdu zvlněnou krajinou, bez časového tlaku se zastavit na dobrou kávu nebo i v termálních lázních Saturnia, kde se můžeme koupat pod vodopády teplé vody. Samozřejmě zajedeme i k moři, projedeme Piombino a nocovat budeme blízko Porto Santo Stefano.

Máte-li chuť si prodloužit motorkářskou sezónu a skutečně odpočinkovou výpravu, budeme rádi, když se k nám přidáte.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do různých zemí světa bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry