Připojištění motocyklů

27. 8. - 4. 9. 2016 Okolo Baltského moře

Pokud si budete chtít v parném létu odpočinou od veder, vydejte se s námi na sever Evropy. Na poslední srpnový týden jsme nachystali výpravu, na které v průběhu 9 dní objedeme téměř celé Baltské moře a s výjimkou Finska navštívíme všechny země, jejichž břehy toto moře omývá.

Během cesty dlouhé cca 3,5 tis km překonáme několikrát Baltské moře, nejdříve trajektem do Dánská, pak přes Öresundský most, který je druhým největším pevným mostem na světě, a nakonec přeplujeme trajektem ze Švédska do Estonska.

V sobotu 27. 8. 2016 budeme vyrážet v 9 hodin ráno od našeho obchodu Adventure Moto severním směrem na Drážďany, pokud by to pro někoho bylo výhodnější, můžeme se sejít až někde cestou. První noc strávíme v kempu severně od Berlína, druhý den přejedeme k Baltskému moři a navštívíme muzeum v Peenemünde, které vzniklo z bývalého armádního výzkumného střediska, kde probíhal vývoj německých tajných zbraní, nejznámější je vývoj balistické rakety V2.

Součástí muzea je i sovětská raketová ponorka U-461 Juliett, která je největším muzeem umístěným uvnitř ponorky na světe. Ponorka byla postavena počátkem 60. let a spuštěna na vodu v roce 1965. Ponorky třídy Juliett byly útočné ponorky vybavené 4 protilodními raketami schopnými nést nukleární hlavice.

Další cesta nás zavede do Dánska, kam se dostaneme trajektem z německého Rostocku. v Dánsku přespíme a přes Öresundský most přejedeme do Švédska. Švédským pobřežím pojedeme až za Stockholm a z přístavu Kapellskar přeplujeme trajektem do estonského Paldiski.

Po přespání v kempu pojedeme do námořního muzea v Tallinnu, které jsme minulý rok navštívili a kde je skutečně na co koukat a mimo jiné si zde můžete vyzkoušet mnoho zábavných pokusů. Po prohlídce se vydáme jižním směrem přes Lotyšsko a Litvu. Do programu jsme zařadili i návštěvu Kaliningradu, exteritoriálního území Ruské federace, kam se dostaneme z Klajpedy po Kurské kose (to je 98 km dlouhý a 400 m až 3,8 km široký poloostrov oddělující Kurský záliv od Baltského moře. Od roku 2000 je kosa zařazena na listinu Světového dědictví UNESCO). V Kaliningradu přespíme v hotelu, ale ještě před tím navštívíme pevnost Pillau ve městě Baltijsk, odkud probíhala koncem II. světové války evakuace Východního Pruska.

 

Následující den přejedeme do Polska a zajedeme se podívat do Malborku, což je největší gotická stavba na světě a současně také největší stavba z cihel na světě, od roku 1997 rovněž zařazena na seznamu UNESCO. Poslední noc budeme nocovat k polském kempu a neděle již bude jen cesta domu.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do těchto zemí bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry