Připojištění motocyklů

27. 5. – 5. 6. 2016 Invazní pláže Francie a jih Anglie

Máte rádi přírodu, zajímáte se o historii a baví Vás jezdit na motorce? Pak jsme pro Vás připravili výpravu, na které navštívíme místa těžkých opotřebovávacích bitev I. světové války, invazní pláže, kde se vylodili spojenci v roce 1944 v rámci operace Overlord, ale také přístav, kde na invazní čluny nastoupili. Zavítáme i do vzdálené historie a to návštěvou Stonehenge, nebo do nedávné minulosti, a to návštěvou skvělého technického muzea v německém Speyeru, které jako jediné vlastní originální exemplář sovětského raketoplánu Buran.

Naše výprava začne odjezdem od Adventure Moto v pátek 27. května v 10 hodin, první den bude čistě tranzitní, proto využijeme německé dálnice a přenocujme po cca 650 km na západě Německa. Druhý den se podíváme do belgického města Ypres, v jehož okolí v průběhu I. světové války proběhly čtyři velké bitvy, v jejichž průběhu byly poprvé použity chemické zbraně (podle tohoto města dostal název bojový plyn Yperit).

Následující den se přesuneme trajektem na britskou půdu, kde strávíme několik dní. Mimo Stonehenge, památku zapsanou na seznamu UNESCO, se podíváme i do města Bath, ve městě Lynton si můžeme prohlédnout dodnes funkční lanovku na vodní pohon z roku 1912, a zajedeme až na nejzápadnější výběžek Anglie na Land´s End. Cestou na východ projedeme nádherným národním parkem Dartmoor a cestou do Portsmouth se můžeme zastavit v jednom z nejlepších tankových muzeí na světě.

Zpět na evropskou pevninu přeplujeme trajektem do francouzského Cherbourg a projedeme invazní pláže od nejzápadnějšího a zároveň nejkrvavějšího výběžku pláže Utah, Point du Hoc, přes zbytky opevnění Longues-sur-Mer battery, až po nejvýchodnější invazní pláž Sword.

Cestou na východ projedeme ještě městem Rouen, kde byla na náměstí Vieux Marché 30. května 1431 upálena Johanka z Arku. Poslední francouzskou zastávkou bude město Verdun, v jehož blízkosti se od 21. 2. 1916 do 18. 12. 1916 odehrála jedna z největších bitev I. světové války, v které, na obou stranách, padlo 700.000 vojáků. Poslední zajímavostí před návratem do Prahy bude ještě obrovské technické muzeum v německém Speyeru.

Celkově najedeme v průběhu 10 dní cca 3.800 km, nocovat budeme vždy ve vybavených kempech ve vlastních stanech.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz, nebo na tel. +420 604 890 808, nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do těchto zemí bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry