Připojištění motocyklů

22. – 31. 7. 2016 Balkán – Albánie, Bosna a Hercegovina a Černá Hora

Pojeďte s námi v červenci objevovat krásy Balkánu, divokost přírody, pohostinnost místních lidí a silnice, které na asfalt ještě stále čekají. V termínu od 22. do 31. 7. 2016 projedeme během 10 dní 6 zemí, vykoupeme se v moři, zajezdíme si v horách a navštívíme mnoho zajímavých míst a samozřejmě ochutnáme nespočet místních vynikajících jídel. Mimo jiné je na Balkánu zajímavé, že je vlastně malým Orientem Evropy a to včetně kulturních památek nebo již zmiňované kuchyně.

V pátek 22. 7. vyrazíme z Prahy po vlastní ose jihovýchodním směrem a pokud to bude pro někoho výhodnější, sejdeme se klidně i cestou. Pátek pro nás bude tranzitním dnem, využijeme tedy rychle mezinárodní silnice k přesunu přes Rakousko do Maďarska, kde se večer ubytujeme v osvědčenéím kempu s termálními bazény. Další zemí na našem seznamu bude Chorvatsko, zde projedeme městem Daruvar, kde žije nejpočetnější česká menšina v Chorvatsku a češtinu je zde tedy poměrně často slyšet (mimo jiné ji najdete na cedulích s názvy obcí). Pak už vjedeme do Bosny a Hercegoviny, kde se už budeme spíše vyhýbat hlavním tahům a naopak si užívat menší silnice a šotolinové cesty.

Pro cestu jihovýchodním směrem zvolíme jižní část Bosny a Hercegoviny, zajedeme se podívat na známé Kravické vodopády nebo k jednomu z nejsilnějších pramenů Evropy, který každou minuty chrlí 43.000 litrů vody. Naše cesta povede také kolem Mostaru, kam sice není v plánu zajet, protože v době letních dovolených je toto město přeplněno turisty, ale po domluvě se tam samozřejmě můžeme zastavit a podívat se na zrekonstruovaný most, ze kterého odvážní kluci skáčou do řeky. V Černé Hoře se přiblížíme až k břehům Jadranu, u kterého budeme jednu noc kempovat v malém vyzkoušeném kempu přímo na břehu Kotorské zátoky.

Nejvýchodnější zemí naší výpravy bude Albánie, zde strávíme 3 dny, kdy se budeme pohybovat v severní třetině země, projedeme nádhernou offroadovou cestu přes pohoří Prokletije, podíváme se ale i na jiné cesty. Albánie však bude hodně offroadová, tomu budou odpovídat i nízké denní kilometrové nájezdy.

Z Albánie zpět se vydáme známou silnicí SH 20, které je stále ještě na více než 30 km šotolinová, a vjedem zpět do Černé Hory. V Černé Hoře se vyhneme hlavním tahům a přes hory po malých silničkách dojedeme do Žablajku, kde v kempu přenocujem. Další den nás bude čekat průjezd nádherným Durmitorem a návrat do Bosny a Hercegoviny, ve které si opět vychutnáme mnoho kilometrů po krásných šotolinových cestách, které jsou jako dělané na velká cestovní endura.

Předposlední den výpravy se ještě v Bosně a Hercegovině zastavíme v areálu zimního střediska, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry a ze kterého jsou dnes ruiny poznamenané nejenom zubem času, ale i válečnými událostmi, které se tímto krajem prohnaly v devadesátých letech minulého století.

Od hranic Bosny s Chorvatskem už nás bude čekat pouze tranzit domu s přespáním opět v termálním kempu v Maďarsku.

Celkově na této výpravě najedeme cca 3.000 km, s tím, že tranzitní dny budou mít až 500 km a naopak v Albánii najedeme za celý den třeba jen 150 km. Jelikož budeme polovinu nocí spát venku, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím