Připojištění motocyklů

18. 6. – 7. 7. 2016 Kazachstán – pohřebiště lodí u Aralu

Máte chuť se podívat na pohřebiště lodí u Aralského jezera nebo na velbloudy ve stepi, chcete si zajezdit na motorce po břehu Kaspického moře nebo dokonce po dně polovyschlého jezera? Pokud ano, vydejte se s námi na nejdelší Adventure Moto výpravu roku 2016.

Na této cestě, která bude trvat 18 dní ujedeme bezmála 8,5 tis km, projedeme 5 zemí, překročíme 3 velké řeky (Dněpr, Volha a Ural) a cestou uvidíme jak se mění krajina, kultura a rysy místních obyvatel, až nakonec dojedeme na samý břeh téměř vyschlého jezera Aral. I tentokrát je výprava připravena jako kombinace spaní pod širým nebem a v penzionech, přičemž nejprve budeme spát více pod střechou, abychom si pak v Kazachstánu užili spaní ve stepi pod hvězdnou oblohou.

Vlastní výprava začne srazem v sobotu večer u nás v Adventure Moto a společně se pak přesuneme na terminál vlakového nádraží v Praze. Následující den se již vydáme po vlastní ose severovýchodním směrem a přes Polsko budeme směřovat do Běloruska. Pokud by pro někoho bylo výhodnější se připojit až v neděli ráno v Košicích, tak není problém a běžně to tak dělají účastníci ze Slovenska nebo Moravy.

Běloruskem budeme muset pouze rychle projet, neboť tranzitní víza nás budou opravňovat k pobytu na území Běloruska max. po dobu 24 hodin cestou tam a to samé při zpáteční cestě. Za hranicemi s Ruskem si odpočineme v hotelu a další den nás bude čekat návštěva památníku a muzea největší tankové bitvy II. světové války v Prochorovce. Po prohlídce se opět vydáme východním směrem, což bude náš směr po mnoho následujících dní.

V pátek večer dorazíme do rekreačního střediska u řeky Ural, severně od Uralsku, který již leží na území Kazachstánu. Zde si odpočineme celý následující den, v sobotu večer budeme mít možnost se zúčastnít místních oslav, na které jsme pozváni naším obchodním partnerem a kamarádem. V neděli ráno opět nasedneme na naše stroje a vyrazíme dále na východ, pojedeme stepní krajinou, budeme si užívat volnosti a kochat se krajinou, kde široko daleko není vidět zásah lidské ruky.

K vlastnímu pohřebišti lodí dojedeme přes město Aralsk, které kdysi leželo na pobřeží Aralského jezera, ale dnes je vzdáleno mnoho desítek kilometrů od toho, co zbylo z původního vnitrozemského moře. Smutnými památkami na dobu, kdy bylo jezero plné ryb, jsou dnes právě vraky lodí rozeseté ve stepi. V současnosti je již voda ve zbytku jezera, které se zmenšilo na 1/3 původní rozlohy, tak slaná a plná hnojiv, že v ní nic nežije a postupné vysychání jezera je obrovskou ekologickou katastrofou.

Aralské jezero bude bodem obratu naší výprava a po zbytek dní se tedy budeme pohybovat západním směrem. Cestou zpět projedeme Atyrau, město ležící na pobřeží Kaspiku, dalšího vnitrozemského moře. Přes Astracháň se vrátíme zpět do Ruska a půldenní volno nás bude čekat ve Volgogradu. Dominantou Volgogradu je známá socha Matka Vlast, znázorňuje antickou bohyni vítězství Niké, je to alegorie Vlasti volající své syny do boje s nepřítelem. Vlastní postava je 52 metrů vysoká a další 33 metry měří meč, se svými 85 metry je největší sochou ženy na světě.

 

Z Volgogradu nás budou čekat již jen tranzitní dny, kdy se budeme přes Bělorusko a Polsko vracet na Slovensko, kde ve středu večer nastoupíme do nočního autovlaku a ve čtvrtek 7. 7. ráno zakončíme naší výpravu v Praze na Hlavním nádraží.

 

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do těchto zemí bohaté zkušenosti.