Připojištění motocyklů

16. - 25. 9. 2016 Přes alpské šotoliny na Korsiku

Zářijová Adventure Moto výprava by mohla nadchnout milovníky horských silnic s dobrým asfaltem, ale také šotolin, koupání v teplém Středozemním moři, dobrého jídla a pití… Po úspěšné výpravě na Sardinii, se letos vydáme na čtvrtý největší ostrov Středozemního moře, na Korsiku.

Během cesty dlouhé cca 3,5 tis km překonáme několikrát Baltské moře, nejdříve trajektem do Dánská, pak přes Öresundský most, který je druhým největším pevným mostem na světě, a nakonec přeplujeme trajektem ze Švédska do Estonska.

V sobotu 27. 8. 2016 budeme vyrážet v 9 hodin ráno od našeho obchodu Adventure Moto severním směrem na Drážďany, pokud by to pro někoho bylo výhodnější, můžeme se sejít až někde cestou. První noc strávíme v kempu severně od Berlína, druhý den přejedeme k Baltskému moři a navštívíme muzeum v Peenemünde, které vzniklo z bývalého armádního výzkumného střediska, kde probíhal vývoj německých tajných zbraní, nejznámější je vývoj balistické rakety V2.

V Nice najedeme na trajekt a přeplujeme na Korsiku, do přístavu Bastia. Korsika je jeden z nejkrásnějších ostrovů středomoří, s horami, které dosahují výšky přes 2.000 m, nejvyšší vrchol Monte Cinto dosahuje výšky 2.706 m n. m., ale i nádhernými plážemi. Na Korsice budeme nocovat vždy dvě noci ve dvou kempech na pobřeží Středozemního moře. Do vnitrozemí tedy budeme moci vyrazit s odlehčenými motorkami. Ostrov s bohatou historií nabízí nádhernou přírodu, horské cesty, ale také možnost koupání v zářijovém teplém moři a v neposlední řadě středomořskou kuchyni. Pro cestu zpět využijeme trajekt do italského přístavu Janov a pak nás už bude čekat jen přesun domu.

Další cesta nás zavede do Dánska, kam se dostaneme trajektem z německého Rostocku. v Dánsku přespíme a přes Öresundský most přejedeme do Švédska. Švédským pobřežím pojedeme až za Stockholm a z přístavu Kapellskar přeplujeme trajektem do estonského Paldiski.

Po přespání v kempu pojedeme do námořního muzea v Tallinnu, které jsme minulý rok navštívili a kde je skutečně na co koukat a mimo jiné si zde můžete vyzkoušet mnoho zábavných pokusů. Po prohlídce se vydáme jižním směrem přes Lotyšsko a Litvu. Do programu jsme zařadili i návštěvu Kaliningradu, exteritoriálního území Ruské federace, kam se dostaneme z Klajpedy po Kurské kose (to je 98 km dlouhý a 400 m až 3,8 km široký poloostrov oddělující Kurský záliv od Baltského moře. Od roku 2000 je kosa zařazena na listinu Světového dědictví UNESCO). V Kaliningradu přespíme v hotelu, ale ještě před tím navštívíme pevnost Pillau ve městě Baltijsk, odkud probíhala koncem II. světové války evakuace Východního Pruska.

 

Následující den přejedeme do Polska a zajedeme se podívat do Malborku, což je největší gotická stavba na světě a současně také největší stavba z cihel na světě, od roku 1997 rovněž zařazena na seznamu UNESCO. Poslední noc budeme nocovat k polském kempu a neděle již bude jen cesta domu.

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 3 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do těchto zemí bohaté zkušenosti.

Těšíme se na společné kilometry