Připojištění motocyklů

21. – 30. 8. 2015 Albánie a jiné země Balkánu

Pro velký zájem o červencovou výpravu na Balkán, se do stejných oblastí jihovýchodní Evropy vypravíme toto léto ještě jednou. Pojeďte s námi koncem prázdnin objevovat krásy Balkánu, divokost přírody, pohostinnost místních lidí a silnice, které na asfalt ještě stále čekají. V termínu od 21. do 30. 8. 2015 projedeme během 10 dní 6 zemí, vykoupeme se v moři, zajezdíme si v horách a navštívíme mnoho zajímavých míst a samozřejmě ochutnáme nespočet místních vynikajících jídel. Mimo jiné je na Balkánu zajímavé, že je vlastně malým Orientem Evropy a to včetně kulturních památek nebo již zmiňované kuchyně.

V pátek 21. 8. vyrazíme z Prahy po vlastní ose jihovýchodním směrem a pokud to bude pro někoho výhodnější, sejdeme se klidně i cestou. Pátek pro nás bude tranzitním dnem, využijeme tedy rychle mezinárodní silnice k přesunu do Maďarska, kde se večer ubytujeme u břehu Balatonu. Další zemí na našem seznamu bude Chorvatsko, zde zavítáme do města Daruvar, kde žije nejpočetnější česká menšina v Chorvatsku a češtinu je zde tedy poměrně často slyšet. Přes Velikou Kladušu pak vjedeme do Bosny a Hercegoviny. V Bosně už se budeme spíše vyhýbat hlavním tahům a naopak si užívat menší silnice.

Pro cestu jihovýchodním směrem zvolíme jižní část Bosny a Hercegoviny, zajedeme se podívat na známé Kravické vodopády nebo k jednomu z nejsilnějších pramenů Evropy, který každou minuty chrlí 43.000 litrů vody. Naše cesta povede také kolem Mostaru, kam sice není v plánu zajet, protože v době letních dovolených je toto město přeplněno turisty, ale po domluvě se tam samozřejmě můžeme zastavit a podívat se na zrekonstruovaný most, ze kterého odvážní kluci skáčou do řeky. V Černé Hoře se přiblížíme až k břehům Jadranu, u kterého budeme jednu noc kempovat.

Cílovou zemí naší výpravy bude Albánie, zde strávíme 3 dny, kdy se budeme pohybovat v severní třetině země, projedeme nádhernou offroadovou cestu přes pohoří Prokletije, podíváme se ale i na jiné cesty. Albánie však bude hodně offroadová, tomu budou odpovídat i nízké denní kilometrové nájezdy.

Z Albánie zpět se vydáme Kosovem, projedeme městem, které je trvale osídleno již od dob Římské říše a mísí se zde mnoho kultur. V Černé Hoře se vyhneme hlavním tahům, ale podíváme se i do nejhlubšího kaňonu Evropy a druhého nejhlubšího na světě, který se táhne podél řeky Tara.

 

Předposlední den výpravy se ještě v Bosně a Hercegovině zastavíme v areálu zimního střediska, kde se v roce 1984 konaly zimní olympijské hry a ze kterého jsou dnes ruiny poznamenané nejenom zubem času, ale i válečnými událostmi, které se tímto krajem prohnaly v devadesátých letech minulého století.

Od hranic Bosny s Chorvatskem už nás bude čekat pouze tranzit domu s přespáním opět u Balatonu.

 

Celkově na této výpravě najedeme cca 3.000 km, s tím, že tranzitní dny budou mít až 500 km a naopak v Albánii najedeme za celý den třeba jen 150 km. Jelikož budeme polovinu nocí spát venku, je potřeba mít s sebou stan, spacák a ostatní věci na kempování, s jejichž seznamem nebo pořízením každému rádi pomůžeme.

 

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

 

Těšíme se na společnou cestu za dobrodružstvím