Připojištění motocyklů

11. – 20. 9. 2015 Přes alpské průsmyky na Sardinii

Na konec sezóny jsme připravili výpravu na jih Evropy, nejdříve si užijeme alpské průsmyky a pak nás trajekt převeze na druhý největší ostrov Středozemního moře na Sardinii. Na této výpravě si užijeme jedny z nejvyšších alpských průsmyků, na Sardinii nás pak bude čekat teplé moře, navštívíme přes 3 tis let staré kamenné stavby nuragy, které se nenacházejí nikde jinde na zeměkouli, ochutnáme místní kuchyni a hlavně si zajezdíme v krásném hornatém vnitrozemí.

Tato Adventure Moto výprava začne v pátek 11. září odjezdem v dopoledních hodinách od Adventure Moto, Lublaňská 49, Praha 2, případně srazem někde po cestě. První atraktivní lokalitou budou vysokohorské alpské průsmyky, vyjedeme vysoko nad 2.000 m do oblasti sněhu a kamení. Přesun do italského přístavu Janov, ze kterého poplujeme nočním trajektem, nám zabere tři dny, samozřejmě bychom tam mohli být po dálnici i za jeden den, ale museli bychom vynechat horské silnice a průsmyky.

Po desetihodinové noční plavbě přistaneme v pondělí ráno v Olbii a vydáme se objevovat přírodní a kulturní krásy Sardinie. Mezi nejznámější památky patří již zmiňované nuragy, kamenné staby, o jejichž významu není do dnes zcela jasno, a mezi největší a nejzachovalejší oblast patří Su Nuraxi, kam se také zajedeme podívat.

Nemohli bychom samozřejmě vynechat Roccia dell´Orso, skalní útvar erozí vytvarovaný do podoby mohutného zvířete. Mimo nádherných pláží, na nichž je mnoho kempů, které budeme využívat, je tento ostrov vyhlášen i svým divokým hornatým vnitrozemím, které je pro motorky jako dělané, vyjedeme např. na Punta Balistreri, což je hora dosahující až do výšky 1.359 m n. m.

Polovina září je pro cestování na Sardinii ideální, podnebí je suché, ale teploty již pro Středoevropany přijatelné a moře je ještě krásně teplé, tedy ideální počasí pro dovolenou na motorce.

 

Pokud máte zájem se této Adventure Moto výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.