Připojištění motocyklů

4. 7. – 13. 7. 2014 Rumunsko a Ukrajina

Tak jako všechny naše Adventure Moto výpravy, i tato začne srazem účastníků před prodejnou Adventure Moto v Lublaňské 49, Praha 2 v pátek 4. 7. 2014 v 18:00 a opět využijeme k přesunu na východ noční autovlak do Košic. Celkově nás bude čekat cca 2.600 km ježdění po silnicích různé kvality, ale i po šotolinových a lesních cestách, je tedy dobré zvolit vhodné pneumatiky pro jízdu v terénu. Autovlak využijeme i pro cestu zpět do Prahy, kde budeme v neděli ráno 13. 7. 2014.

Na této Adventure Moto výpravě budeme mít průměrný denní nájezd okolo 300 km a budeme si tedy moci dovolit více si užít hory a offroadové pasáže jak v ukrajinských Karpatech, tak později v Rumunsku.

Na Ukrajině projedeme Karpaty, cestou se zastavíme v Koločavě, vesnici Nikoly Šuhaje a v malé zapadlé rybí restauraci si nalovíme pstruhy, které nám pak přímo před námi upečou na ohni. Následně již zamíříme krásnou horskou krajinou k nejvýchodnějšímu hraničnímu přechodu do Rumunska. Za hraničním přechodem se otočíme na západ a projedeme horské a lesní cesty v oblasti Maramures.

Dále budeme pokračovat na jih přes město Fagaras do Domnesti, odkud se vydáme na sever krásnou horskou silnicí 7c do vysokých hor. Silnice byla vystavěna v letech 1970 – 1974 jako reakce komunistického režimu N. Ceausesca na vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa, aby byl zabezpečen rychlý přesun armády přes vysoké hory. Silnice byla dříve šotolinová, dnes je již celá s asfaltovým povrchem.

Po projetí 7c se vydáme západním směrem a přes město Sibiu najedeme na další horskou silnici 67c a sjedeme až téměř k hranicím se Srbskem. Zde dosáhneme nejjižnějšího bodu výpravy a začneme se vracet severním směrem.

 

Cestou budeme projíždět zapadlými horskými vesnicemi a přiblížíme se tak skutečnému životu místních lidí, kteří přivykli tvrdým horským podmínkám, ale jsou také přátelští a i přes jazykovou barieru se rádi dají do řeči s náhodným cestovatelem.

Cestou přes Maďarsko se ještě zastavíme v termálních lázních Miskolc, kde v jeskyních zatopených teplou termální vodou dáme odpočinout našim unaveným tělům.

 

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

 

Počet účastníků je od 4 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který má s cestováním na motocyklu do různých zemí světa bohaté zkušenosti.