Připojištění motocyklů

24. 5. – 2. 6. 2013 Ukrajina – Vojenská muzea a příroda

Pro velký zájem o první Adventure Moto výpravu na Ukrajinu na přelomu června a července, která je již obsazena, vypravujeme v předcházejcím termínu ještě jednu Adventure Moto výpravu na Ukrajinu. Naše dobrodružná dovolená na motorce začne v pátek 24.5.2013 v 18:30 srazem účastníků před Adventure Moto v Lublaňské 49, Praha 2 a vyrazíme na Hlavní nádraží, kde naložíme motorky na noční autovlak, který nás převeze do Košic. V sobotu ráno se již vypravíme po vlastní ose směrem na východ a přes hraniční přechod Ubla vstoupíme na Ukrajinu. Zpět domu se dostaneme opět autovlakem z Košic tak, abychom byli v Praze v neděli 2.6.2013 ráno.

 

Na této Adventure výpravě ujedeme něco málo přes 3.000 km převážně po silnicích různé kavlity, ale na Krymu se můžeme vydat i na šotolinové cesty.

Cestou navštívíme bývalou tajnou ponorkovou základnu přestavěnou na muzeum. Základna byla vybudována v letech 1957 až 1961, přičemž měla uchránit ponorky i před nukleárním útokem a vydržet přímý zásah 100 kilotunové hlavice. Mohlo zde být ubytováno téměř tři tisíce lidí a do nitra základy se vešlo až 7 ponorek.


Podíváme se také na Jaltu, kde si prohlédneme palác i místa, kde se v únoru 1945 rozhodovalo o uspořádání poválečné Evropy nebo Bachčisaraj s možností navštívit chánův palác se známou fontánou.

Skutečnou lahůdkou pro milovníky historie a vojenství bude návštěva muzea vzniklého ze základny mezikontinentálních balistických raket, jež v době, kdy sloužila svému účelu zahrnovala 86 podzemních odpalovacích šachet, ve kterých byly umístěny rakety SS 24 Skalpel, v muzeu je k vidění také nejmohutnější balistická raketa všech dob SS 18 Satan.

Po instruktáži se podíváme až do podzemního bojového stanoviště, kde si každý může vyzkoušet ovládací pult, ze kterého by se odpalovaly rakety s jadernými hlavicemi čekající v podzemních silech.

 

Skvělým zážitkem bude cesta přes Arabatskou strilku na Krym, což je uzoučký pruh země z obou stran obklopený Azovským mořem, v těchto místech přenocujeme a budeme se moci vykoupat v teplém moři

Pokud máte zájem se této Adventure výpravy s námi zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808 nebo přijďte k nám do prodejny si o výpravě popovídat.

Počet účastníků je od 4 do maximálně 7 + průvodce, tuto Adventure Moto výpravu povede majitel Adventure Moto Petr Hendrich, který sám na Ukrajině a v postsovětských republikách již mnohokrát na motocyklu byl.