Připojištění motocyklů

20. 4. - 12. 5. 2024 Namibie, Zambie a Botswana na půjčených motorkách

Po roční pauze se s námi můžete opět vydat do Afriky a tentokrát se podíváme do její jižní části, konkrétně do Namibie, Zambie a Botswany. Průvodcem bude tradičně Martin Magnusek, který má s africkým kontinentem bohaté zkušenosti a sám ho celý objel na 50 let staré motorce ČZ 175. Užijeme si nádhernou africkou přírodu ze sedla motorek, budeme nocovat v hotelech, ale užijeme si i noci ve stanech v kempech, ochutnáme místní kuchyni a zažijeme to pravé africké dobrodružství…

 

A na co konkrétně se můžete těšit? Přiletíme s jedním přestupem na mezinárodní letiště do hlavního města Namibie Windhoek. Po odpočinku a převzetí motorek z půjčovny, se vydáme na sever do Národního parku Etosha, který byl v době svého založení v roce 1907 největší přírodní rezervací světa. Budeme pokračovat dále na sever až k hranicím s Angolou, tam však nevstoupíme, ale stočíme se na východ do Zambie.

Hlavním cílem v Zambii budou samozřejmě Viktoriiny vodopády na řece Zambezi. Řeka Zambezi tvoří přirozenou hranici mezi Zambií a Zimbabwe a nejlepší výhled na vodopády je z mostu, který spojuje tyto dvě země, abychom si tento pohled mohli užít a nemuseli vstoupit do Zimbabwe, stačí ponechat na zambijské celnici pas a pustí nás na most. Pro nás jsou tyto 120 metrů vysoké vodopády významné díky cestovateli Emilu Holubovi, který je v roce 1875, tedy pouhých 20 let po objevení Scotem Davidem Livingstonem, jako první zmapoval a zároveň je autorem první publikace o tomto zázraku přírody.

Třetí zemí bude Botswana, kde nás bude zajímat hlavně oblast delty řeky Okavango, která v období dešťů láká obrovské množství zvířat a vytvoří jednu z největších koncentrací divoké zvěře v Africe. Řeka Okavango je hospodářsky významná jak pro Botswanu, tak i pro Namibii a Angolu.

Z Botswany se vrátíme zpět do Namibie a zajedeme se podívat na největší objevený železný meteorit na světě, tento 60 tun vážící obr jménem Hoba leží díky své hmotnosti, která byla při nálezu ještě o 6 tun větší, stále na místě svého nálezu. Asi nejznámější a nejfotografovanější oblastí Namibie je Sossusvlei, solná pláň obklopený červenými písečným dunami, které musí navštívit každý, kdo se do této africké země vydá, ani my tuto oblast nemineme. Samozřejmě zajedeme i na pobřeží vraků, ale to už se bude náš výlet pomalu chýlit ke konci.

Po příjezdu do hlavního města už jen předáme motorky v půjčovně, přespíme a po více než třech týdnech se vydáme zpět domů. 

Pokud vás láká zažít s námi to pravé africké dobrodružství, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 23 dní dlouhé výpravy je 79.710,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, příprava a zabezpečení trasy a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Windhoek – Praha (aktuální cena je cca 22.000,- Kč) a pronájem motorky, který se pohybuje podle typu motocyklu jaký si vyberete od 85 do 180 EUR na den, přičemž se jedná o motocykly Suzuki V-Strom, Yamaha Tenere nebo BMW řady GS.

Přidejte se k nám a vydejte se s námi na společnou cestu za dobrodružstvím…