Připojištění motocyklů

18. 5. - 2. 6. 2024 Přes Balkán do Řecka a Itálií zpět

Vydejte se s námi koncem května na okruh jižní Evropou, na této 16 dní dlouhé cestě ujedeme zhruba 5.500 km a projedeme 11 zemí. Výprava bude kombinací spaní v hotelech a v kempech, navštívíme mnoho zajímavých míst, historických památek a mimo jiné naše cesta povede podél 4 moří, Jaderského, Egejského, Jónského a Tyrhénského… Tak co, přidáte se?

První den bude pouze tranzitní a postupně se sejdeme, abychom již společně dojedeme do kempu u Balatonu. Další dny už budeme mít méně kilometrů, dálnicím se budeme vyhýbat a postupně projedeme Chorvatsko, dále Bosnu a Hercegovinu, kde nevynecháme Mostar a Kravické vodopády, ale zajedeme se podívat například i k rodnému domu Gavrilo Principa, muže, který 28. 6. 1914 spáchal atentát na Františka Ferdinanda d’Este. Z Bosny zamíříme do Černé Hory, kde bude první možnost vykoupat se v moři, tentokrát Jaderském.

Další zemí na seznamu bude Albánie a hned další den Severní Makedonie, kam vjedeme okolo Ohridského jezera. Vstupem do Řecka se definitivně vrátíme do EU a Schengenského prostoru. Na cestě Řeckem nemineme známý klášter Meteora, projedeme pod posvátným pohořím Olymp a zamíříme do Starověké Olympie, města, které se proslavilo pořádáním antických olympijských her a dnes se zde slunečním paprskem zapaluje olympijská pochodeň novodobých olympijských her. 

Starověká Olympie bude i naším bodem obratu, naše cesta se otočí na severozápad a trajektem z řeckého města IIgoumentisa přeplujeme do italského přístavu Brindisi. V Itálii se můžete těšit na jihoitalské regiony Kalábrie a Apulie, ale také Pompeje, nebo toskánské město Siena, známé svými cihlovými stavbami.

V Itálii si ale také užijeme skvělou kávu, výborné jídlo a když už budeme v Toskánsku, tak i víno, protože v jeho srdci tohoto regionu leží oblast Chianti, proslavená výrobou stejnojmenného červeného vína… Pak už bude následovat jen přejezd na sever Itálie a v neděli 2. června tranzit přes Rakousko a Německo domů.

Máte-li chuť se této Adventure výpravy zúčastnit, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám Adventure Moto o výpravě popovídat.

 

Cena 16 denní výpravy je 33.700,- Kč a obsahuje ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko, základní balíček Adventuremenu a služby průvodce. V ceně není trajekt Ilgoumentisa – Brindisi, jehož cena se v průběhu času může měnit, aktuální cena lodního lístku je cca 80 EUR, v případě zájmu Vám jízdenky rádi zajistíme.

Budeme rádi, když se k nám přidáte a těšíme se na společné kilometry