Připojištění motocyklů

16. 2. - 3. 3. 2024 Malý okruh Patagonií na půjčených motorkách

Od roku 2024 pro vás máme novinku v podobě kratších výprav po Jižní Americe na půjčených motorkách. Jako první se s námi můžete podívat do jedné z nejkrásnějších oblastí na planetě, do Patagonie. Během dvou týdnů sice nezajedeme až do Ohňové země, ale stihneme toho opravdu hodně.

A co nás tedy bude čekat? Během prvních dní nás bude čekat, mimo převzetí motorek, známá Carretera Austral, stovky kilometrů této silnice jsou stále ještě šotolinové, ale i ty vyasfaltované jsou krásné a provedou nás nádhernou panenskou přírodou. Kousek od města Puerto Tranquilo si uděláme výlet lodí k mramorovým jeskyním a pak už nám bude zbývat jen kousek do Argentiny. Pro přejezd do Argentiny zvolíme, málo frekventovaný a o to zajímavější, hraniční přechod na šotolinové cestě.

Argentinou budeme pokračovat ještě na jih po další vyhlášené silnici RN40, která je součástí nejdelší, zhruba 47.000 km dlouhé, silniční sítě na světě, vyhlášené Panamerican Highway. I na této hlavní silnici bude 80 km dlouhý šotolinový úsek. Odměnou, a zároveň bodem obratu, bude ledovec Perito Moreno, který se neustále pomalu sune skalním údolím dolů a jehož čelo o šířce cca 5 km a výšce až 70 metrů, se hroutí do vod jezera Argentino. Cestou se ještě zastavíme v hotelu, kde se před zákonem skrývali Butch Cassidy a Sundace Kid, určité potkáme tisíce lam, nelétavé ptáky Nandu, možná i pásovce.

Cesta na sever povede chvíli po stejné cestě, neodbočíme však na stejný hraniční přechod, ale budeme pokračovat dále Argentinou a zpět do Chile se vrátíme až na úrovni sopky Osorno. Ale to už se bude náš výlet blížit ke konci, v pátek jen vrátíme motorky a v sobotu odletíme zpět do Evropy a domů.

Pokud vás láká zažít s námi to pravé jihoamerické dobrodružství, kontaktujte nás na adrese petr@adventure-moto.cz nebo na tel. +420 604 890 808, případně si přijďte k nám do Adventure Moto o výpravě popovídat.

Cena této 17 dní dlouhé výpravy je 69.890,- Kč a obsahuje pronájem motorky, ubytování v hotelech a kempech, cestovní pojištění, povinné pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře, povinný příspěvek do Garančního fondu CK, tričko a služby průvodce. V ceně není letenka Praha – Santiago – Praha (aktuální cena je cca 35.000,- Kč).

Těšíme se na společné kilometry